Cristiano Ronaldo Tekrardan Manchester United’da!

Cristiano Ronaldo Tekrardan Manchester United’da!
Yayınlama: 28.08.2021

Cristiano Ronaldo Tekrardan Manchester United’da! İtalya ekibi Juventus’da oynayan Cristiano Ronaldo bir süredir takımdan ayrılmak istiyordu. Juventus Teknik Direktörü’de bugün yaptığı açıklamada bunu doğruladı. Allegri” Ronaldo bana artık Juventus için oynamak istemediğini söyledi. Bu doğru ve kabul edildi. O yüzden bugünkü antrenmana katılmadı ve yarın ki maç kadrosunda da yer almayacak.” dedi. Portekizli yıldız için Manchester City devreye girmişti fakat ardından Manchester United’da eski futbolcusu Ronaldo için devreye girdi.

Ronaldo Sir Alex Ferguson ile görüştü

Ronaldo’nun karar vermesinde en büyük etki Sir Alex Ferguson oldu. Cristiano Ronaldo Manchester United’da oynarken takımın teknik direktörüydü Sir Alex Ferguson Ronaldo için benim oğlum demişti. Ayrıca Ronaldo’nun United’da ki eski takım arkadaşlarını arayarak onlardan da fikir aldığı söylendi. Ronaldo Manchester United’ı tercih etti.

Manchester United Açıkladı

Manchester United’da resmi olarak Cristiano Ronaldo’yu kadrosuna kattığını açıkladı. Portekizli yıldız için 25-28 Milyon euro arası bir bonservis ödenecek.

Ronaldo 2015 yılında yaptığı bir röportajda Manchester City’de oynamak ile ilgili şunları söylemişti:
“Manchester City için oynamak mı? Neden? Benim kalbim Manchester United’da. Manchester City’de oynamam çok zor. Bu parayla ilgili değil, bu tutkuyla ilgili.”

Ayrıca çoğu taraftar Cristiano Ronaldo’nun Manchester United’a geri dönmesiyle ilgili “Kral Evine Geri Döndü” şeklinde yorumladı.Cristiano Ronaldo

 

Diğer Spor Haberlerine Göz Atabilirsiniz