D&R X Hilton Edebiyat Buluşmaları konuğu; Ömür Kurt Oldu

Herkes için bir keşif dünyası sunan D&R, etkinliklerine yaz boyunca da devam ediyor.

D&R X Hilton Edebiyat Buluşmaları konuğu;   Ömür Kurt Oldu
Yayınlama: 22.07.2022

Herkes için bir keşif dünyası sunan D&R, etkinliklerine yaz boyunca da devam ediyor. D&R X Hilton ev sahipliğinde düzenlenen Edebiyat Buluşmaları’nın konuğu sevilen yazar Ömür Kurt oldu. DoubleTree by Hilton Bodrum Işıl Club Resort’ta gerçekleşen davette Kurt, konuklarla yeni kitabı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.  

 

D&R ve Hilton ev sahipliğinde, Bodrum’da gerçekleşen edebiyat buluşmasında konuklarla bir araya gelen Ömür Kurt, doğanın içinde gizlenen güzellikleri keşfetmeye olanak tanıyan yeni kitabı “Doğa Defteri”nin ortaya çıkış hikâyesini anlattı. 

 

DoubleTree by Hilton Bodrum’un yeşillikler içindeki doğa dostu otelinde gerçekleşen etkinlikte Ömür Kurt; “Geçtiğimiz yıl, orman yangınlarından en büyük acıyı gören şehirlerimizin başında Muğla geliyordu. Şehrin cennet bir köşesi olan Bodrum’un en nadide bölgeleri yandı, ağaçlar ve hayvanlar çok acı şekilde öldüler. Bu olay bana Doğa Defteri hazırlama fikri verdi. Çünkü doğa kendi kendini yakmıyor, yangınların yüzde 98’i insan kaynaklı. Doğaya bırakılan çöpler, cam parçaları, plastikler, bakımsız elektrik hatlarından çıkan kıvılcımlar orman yangınlarına sebep oluyor. Bazı durumlarda da doğrudan insan kötülüğü ile yangınlar gerçekleşebiliyor. Bu benim içimi çok acıtıyor. Öyle ki, doğanın var olmak için insanlara ihtiyacı yok ama insanların varlığını sürdürebilmesi için doğaya ihtiyacı var. Bu farkındalığı oluşturabilmeye katkı sunmak istedim.” diyerek kitabının içeriğini gelen konuklar ile paylaştı. 

 

DoubleTree by Hilton Bodrum’un yeşillikler içindeki doğa dostu otelinde, D&R X Hilton ev sahipliği ile gerçekleşen “Edebiyat Buluşmaları”, birbirinden değerli yazar, sanatçı ve ünlü isimleri ilerleyen günlerde de ağırlamaya devam edecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı