Emirates, amiral gemisi A380 ile Bangalore seferlerine başlıyor

Emirates amiral gemisi A380 ile Bangalore’deki Kempegowda Uluslararası Havalimanı’na sefer yapan ilk havayolu olacak.

Emirates, amiral gemisi A380 ile Bangalore seferlerine başlıyor
Yayınlama: 26.08.2022
  • Emirates amiral gemisi A380 ile Bangalore’deki Kempegowda Uluslararası Havalimanı’na sefer yapan ilk havayolu olacak.
     
  • Havayolunun günlük olarak gerçekleştireceği, amiral gemisi A380 seferleri ile Emirates yolcuları, özel ve ayrıcalıklı hizmetlerin keyfini çıkaracak.
     
  • Bangalore, iki katlı uçağın sefer yaptığı 30’dan fazla uçuş noktasından oluşan Emirates A380 ağına katılıyor.
     

Emirates, Bangalore’ye seyahat eden yolcularına amiral gemisi A380 ile 30 Ekim’den itibaren hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Emirates ayrıca Bangalore’nin Kempegowda Uluslararası Havalimanı’na, dünyanın en büyük ticari uçağı olan A380 ile uçuş gerçekleştiren ilk havayolu olacak. Güney Hindistan Bangalore hattına A380 modeli uçağın konmasıyla, bu noktadan çıkışlı ve varışlı seyahat eden yolcular daha geniş bir uçuş ağı kapsamında ayrıcalıklı ve özel hizmetlerin keyfini çıkaracak. Bangalore, Hindistan’da ikonik Emirates A380 uçağının sefer yaptığı ikinci şehir olacak. Yolcular 2014 yılından beri Dubai-Mumbai seferlerinde bu özel uçağın keyfini çıkarıyor. 

 

Her gün yapılacak A380 uçuşları EK568/569 sefer numarasıyla gerçekleşecek ve Economy Class koltukların yanı sıra Business Class ve First Class’ta premium kabinler sunan üç sınıftan oluşacak. İki katlı uçak, her biri modern geniş gövdeli Boeing 777 modeli uçakla günlük olarak gerçekleştirilen EK564/565 ve EK566/567 sefer sayılı uçuşları tamamlayacak şekilde hizmete başlayacak. EK564/565 sefer sayılı uçuşlar Boeing 777-200LR ve Boeing 777-300ER uçaklarla gerçekleşirken, EK566/567 sefer sayılı uçuş First Class, Business Class ve Economy Class koltukların yer aldığı Boeing 777-300ER uçakla gerçekleştirilecek.

 

30 Ekim’den itibaren, Emirates’in günde üç kez yapılacak olan Bangalore kalkışlı ve varışlı uçuşları aşağıdaki şekilde gerçekleştirilecek:

 

Emirates, dünya çapındaki yolcularının yoğun ilgi gösterdiği uçuş noktalarında yüksek yolcu talebini karşılamak için amiral gemisi A380 uçağını daha fazla uçuş noktasında kullanıma sunarak, tek bir uçuşta kapasitesini Boeing 777 uçağa göre yüzde 45’ten fazla artırıyor. Emirates A380 ile halihazırda, altı kıtada 30’dan fazla havalimanına, global uçuş ağında ise 130’dan fazla uçuş noktasına sefer düzenliyor. 

 

Emirates A380 deneyimi, ekstra koltuk mesafesi ve konforunun yanı sıra tüm kabin sınıflarındaki yolcularının ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice’ın geniş içerik seçkisinin keyfini çıkarması için sektördeki en büyük ekranları ile seyahat tutukunlarının uzun zamandır favorisi olmaya devam ediyor. Ünlü Uçak İçi Dinlenme Salonu ve Business Class'taki yatağa dönüşebilen koltukların yanı sıra First Class'taki özel süitler ve Duş&Spa gibi adeta Emirates’in imzasını attığı hizmetler sunan premium kabinlerde seyahat eden yolcular, yolculuk planları yaparken bu deneyimi tekrar tekrar yaşamak istiyorlar.

 

Hindistan uçuşlarına 1985 yılında Mumbai ve Delhi’ye yaptığı tarifeli seferlerle başlayan Emirates, 2006 yılından itibaren Bangalore’deki yolcularına ödüllü hizmetlerini sunuyor. Emirates Hindistan’da dokuz noktaya erişim sağlarken yolcular global uçuş ağına kolay ve zahmetsiz bağlantının keyfini çıkarıyor. 

 

Biletler emirates adresinden, Emirates Bilet Satış Ofislerinden, ve çevrimiçi veya doğrudan seyahat acentelerinden satın alınabilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı