Kemer’de Snowboard Keyfi

Kim demiş Kemer’de snowboard yapılmaz diye? Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı Antalya’da da etkili olurken, Kemer’de kardan nasibini aldı.

Kemer’de Snowboard Keyfi
Yayınlama: 27.01.2022

Kim demiş Kemer’de snowboard yapılmaz diye?

Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı Antalya’da da etkili olurken, Kemer’de kardan nasibini aldı. Kemer’in Gedelme ve Ovacık yaylaları kara bürünürken, bölgede bazı noktalarda kar kalınlığı 40 cm’yi geçti. Kar haberini alan çok sayıda Kemerli, yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonrası kartpostallık görüntüler içerisinden geçerek bu keyfi yaşamaya geldi.

Deniz, kum güneş ile adını dünyada duyuran Kemer, beyaz örtü ile de farklı bir görüntü oluşturdu. Kemerli gençler de bu fırsatı kaçırmayarak, dağlarda snowboard yaptı. Özel ekipmanları ile birlikte Ovacık yaylasına gelen gençler, saatlerce bu heyecanı yaşadı.

Geçtiğimiz hafta Sarıkamış’a giderek snowboard yaptıklarını belirten Mustafa Can Demirtaş, Kemer’de de bu sporu yapmış olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Demirtaş “ Yıllardır snowboard sporu yapıyorum. Uzun zamandır bu bölgelere kar yağmadığı için geçen hafta Sarıkamış’a gitmiştik. Uludağ’a da gidiyorduk. Bu hafta Kemerimize kar yağınca bizde snowboardı burada yapalım dedik. Bugün 4×4 aracımızla snowboard ile wakeboard karışımı bir spor yaptık. Çok keyifliydi. İnşallah bu kar önümüzdeki senelerde de yağarsa Kemer için alternatif bir aktivite olacaktır.”dedi.

Kemer Belediyesi Spor Aktiviteleri Sorumlusu Ömer Nizam da Kemer’in Ovacık yaylasında gençlerin heyecanına ortak oldu. Ömer Nizam yaptığı açıklamasında “Şu anda Kemer’in Ovacık Bölgesinde 40 cm.e yakın kar var. Bizde Kemer Belediyesi olarak alternatif turizm aktivitelerinin bölgemizde arttırılmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bölgede yaşayan doğa sporları meraklıları olarak, bu muhteşem doğada genç arkadaşlarımız ile birlikte Ovacık yaylasına geldik ve burada hep birlikte snowboard keyfi yaşadık. Ve bu güzelliği fotoğraflayıp ve görüntüleyip arşivlerimize kattık. Kemer sadece deniz, kum, güneş değil alternatif turizm aktiviteleri ile de anılan bir bölge. Yağan kar ile birlikte şu anda bölge daha aktif bir halde kullanılıyor” dedi.

Kemerli snowboard tutkunu olan Serkan Kubilay da Kemer’in kar hasretinin bittiğini söyleyerek “Kemer’in Ovacık yaylasındayız. Bölgemize bu kadar kar düşmüyordu. Geçtiğimiz yıllarda hiç göremiyorduk. Geçen hafta Sarıkamış’taydık. Orada kaydık. Bu muhteşem karı burada da hasretle bekliyorduk.  Snowboard sporunu Kemer’in ovacık yaylasında yaşadık. Çok heyecanlı ve güzeldi” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı